“GELECEĞİNİZ, GELECEĞİMİZDİR”

Amacımız ülkemize, kendi kültürünü, tarihini bilen, Türkiye ‘yi kucaklayan aynı zamanda evrensel düşünebilen bir gençlik kazandırmaktır.

Hazar Eğitim Kurumları, çocuklarımızın okula severek, isteyerek, keyifle geldikleri; derslerini yaparak, yaşayarak, zevkle öğrendikleri; bugünün mutlu ve başarılı, yarının üretken ve saygın bireyleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

signature-eduma

ORTAOKUL

Eğitim – Öğretim sürecinin temel geçiş dönemini kapsayan ilköğretimin…

Eğitim – Öğretim sürecinin temel geçiş dönemini kapsayan ilköğretimin…

ETKİNLİKLERİMİZ

15
Eki
Eduma Autumn 2015
Venice, Italy
15
Şub
Happy New Year 2016
Paris, French
TÜM ETKİNLİKLER

HAZAR 'DA SOSYAL YAŞAM

SPOR KULÜBÜ

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” özdeyişinden yola çıkan okulumuz bireyin...
İNCELE

GÖRSEL SANATLAR KULÜBÜ

Eğitim ve öğretim yalnızca okuma ve yazmaktan ibaret değildir. İçerisinde emek barındıran ve kaynağı...
İNCELE

MÜZİK KULUBÜ

Müzik sadece bir ders değildir. Müzik yaşamın ta kendisidir ve her insana hitap eden bir müzik türü mutlaka ...
İNCELE

YURT DIŞI EĞİTİM GEZİLERİ

Hazar Koleji ie Oxford University Press arasındaki işbirliği, Oxford University Press İngiltere merkez yönetimi...
İNCELE

GALERİ

2017

Anaokulu

2017

İlkokul

2017

Ortaokul

2017

Lise

OKUL İÇİNDE OKUL THE LANGUAGE SCHOOL

Hazar Okullarında Türkçeyi doğru, doğru ve etkili kulanma esastır. Bununla birlikte yabancı dil eğitiminde pratiğe dayalı yoğun bir program hazırlanmıştır. Öğrencilerin İngilizceyi etkin ve en üst düzeyde öğrenmelerinin yanında, ikinci bir dili de konuşma ve yazma becerisi kazanmaları hedeflenmiştir.

Hazar Okullarında İngilizce, anasınıfından itibaren "nativespeaker" öğretmenlerinin katılımıyla etkin ve en üst düzeyde öğretilir. Bunun yanı sıra öğrencilerimize 5. Sınıftan itibaren ikinci yabancı dil seçme imkanı sunulur.

Devamını Oku...

Ulusal ve evrensel değerler, toplumu bir arada tutan unsurlardır. Okul bu değerlerin kazandırılmasında son derece önemli bir yere sahiptir.

Sevgi, saygı, adalet, dayanışma, yardımseverlik, fedakarlık, hoşgörü, dürüstlük ve farklılıklara saygılı olma HAZAR OKULLARI tarafından benimsenen toplumsal değerlerin başında gelmektedir. Özellikle takip, dürüstlük, duygudaşlık; HAZAR OKULLARI 'nın okul kültürünü oluşturan temel değerlerdir.

İyi insan ve vatandaş yetiştirmeyi hedefleyen değer merkezli bu okul kültürünü oluşturulacağı atmosfer sayesinde zararlı alışkanlıklara ve şiddete yönelim, marka bağımlılığı, aile ve topluma yabancılaşma gibi olumsuz tutum ve davranışların engellenmesi de amaçlanmıştır.

Devamını Oku...

Mesleğini adanmışlık olarak gören, alanının en iyisi, yenilikçi, özverili "Eğitim Delisi" seçkin öğretmen kadrosu.

Okulların iki önemli paydaşı vardır: Öğrenci ve öğretmen. Eğitimde okulun fiziki altyapısı ve teknolojik olanakları da önemli olmakla birlikte öğrenci başarısı ancak nitelikli, birikimli, donanımlı ve özverili öğretmenlerle mümkündür.

Bu farkındalıkla HAZAR KOLEJİ 'nde eğitim öğretim süreci öğretmenliği, adanmışlık olarak gören, yeniliğe ve teknolojiye açık, alanının en iyisi, özverili, iletişim becerisi yüksek "Eğitim Delisi" öğretmenler tarafından yürütülür.

Devamını Oku...