“LİSE”

Okulumuz YGS VE LYS’ ye hazırlanan öğrencilerimize dershane gereksinimi duymadan her anlamda kılavuz olmayı kendisine görev olarak görür ve sistemli bir şekilde bu görevi yerine getirir.

• Öz Disiplin Anlayışı
• Teke Tek Dersler
• Seviye Sınıfları
• Öğrenci Takibi / Destek Çalışmaları
• Düzenli Deneme Sınavları

Öz disiplin öğrencilere kendilerini kötü hissetmelerine neden olan davranışlarını denetleyebilmelerini ve hayattaki önceliklerini belirleyerek hedeflerine daha iyi odaklanmalarını sağlar. Değeri olan her şeyi başarmak disiplin ister. İstediği bir şeyi başaran öğrenciler ise çok büyük mutluluk duyarlar. Bu duygu onları daha iyi şeyler yapmaya sevk eder ve yaşam enerjilerini yükselterek onları daha dinamik, özgüvenli ve inançlı kılar.

Düzenli deneme sınav sonuçları ve öğretmen görüşleri ışığında lise öğrencilerimize hafta içi ve hafta sonu destek amaçlı teke tek özel dersliklerimizde dersler verilmektedir. Gün sonu uygulanan ödev takip saatleriyle öğrencinin bireysel çalışma alanlarının öğretmen kontrolünde geliştirilmesi Hafta sonu etkinlik çalışmaları üzerinden yapılacak tekrarlarla eksik öğrenmelerin giderilmesi

Öğrencilerimiz lise bölümümüzün ilk basamağı olan 9.sınıfta akademik başarıyısağlam bir temel üzerine oluşturmak amacıyla “TEOĞ “sınavında aldıkları puanlara ve okulumuzun deneme sınavı sonucuna göre gruplara ayrılırlar.10.11. ve 12.sınıfta ise sınıflarımız homojen bir şekilde gruplandırılır. Bu gruplandırmayı sağlıklı bir şekilde oluşturmak amacıyla dönem başında öğrencilerimize uygulanacak “Düzey Belirleme Sınavı” önemli bir yer tutar.

Öğrenci takip birimi ile bireysel öğrenme farklılıklarının tespiti ve acil eylem palanının oluşturulması Öğrenme sürecinde geri kalan ve ya ileri düzeyde olan öğrencilere yönelik bireysel çalışmalarla artı destek sağlanması

Alanında uzman, akademik başarıya öğrencilerini nasıl taşıyacağını bilen; tecrübeli ve dinamik eğitmenlerin görevlendirilmesi Haftada 50 saat uygulanan akademik programla; öğrenme sürecinin tamamlanması ve test tekniğinin kavratılması

Düzenli olarak gerçekleştirilen deneme sınavlarımız ile öğrencilerimizin ölçme değerlendirme ölçümlerini yaparak , gerekli eğitim desteğimiz öğrencilerimize verilir. Uygulunan deneme sınavlarımız okul öğretmenlerimiz tarafından itinayla hazırlanmaktadır.

ETKİNLİKLERİMİZ

15
Eki
Eduma Autumn 2015
Venice, Italy
15
Şub
Happy New Year 2016
Paris, French
TÜM ETKİNLİKLER

HAZAR 'DA SOSYAL YAŞAM

SPOR KULÜBÜ

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” özdeyişinden yola çıkan okulumuz bireyin...
İNCELE

GÖRSEL SANATLAR KULÜBÜ

Eğitim ve öğretim yalnızca okuma ve yazmaktan ibaret değildir. İçerisinde emek barındıran ve kaynağı...
İNCELE

MÜZİK KULUBÜ

Müzik sadece bir ders değildir. Müzik yaşamın ta kendisidir ve her insana hitap eden bir müzik türü mutlaka ...
İNCELE

YURT DIŞI EĞİTİM GEZİLERİ

Hazar Koleji ie Oxford University Press arasındaki işbirliği, Oxford University Press İngiltere merkez yönetimi...
İNCELE

GALERİ

2017

Ortaokul

2017

Lise

2017

Anaokulu

2017

İlkokul

OKUL İÇİNDE OKUL THE LANGUAGE SCHOOL

Hazar Okullarında Türkçeyi doğru, doğru ve etkili kulanma esastır. Bununla birlikte yabancı dil eğitiminde pratiğe dayalı yoğun bir program hazırlanmıştır. Öğrencilerin İngilizceyi etkin ve en üst düzeyde öğrenmelerinin yanında, ikinci bir dili de konuşma ve yazma becerisi kazanmaları hedeflenmiştir.

Hazar Okullarında İngilizce, anasınıfından itibaren "nativespeaker" öğretmenlerinin katılımıyla etkin ve en üst düzeyde öğretilir. Bunun yanı sıra öğrencilerimize 5. Sınıftan itibaren ikinci yabancı dil seçme imkanı sunulur.

Devamını Oku...

Ulusal ve evrensel değerler, toplumu bir arada tutan unsurlardır. Okul bu değerlerin kazandırılmasında son derece önemli bir yere sahiptir.

Sevgi, saygı, adalet, dayanışma, yardımseverlik, fedakarlık, hoşgörü, dürüstlük ve farklılıklara saygılı olma HAZAR OKULLARI tarafından benimsenen toplumsal değerlerin başında gelmektedir. Özellikle takip, dürüstlük, duygudaşlık; HAZAR OKULLARI 'nın okul kültürünü oluşturan temel değerlerdir.

İyi insan ve vatandaş yetiştirmeyi hedefleyen değer merkezli bu okul kültürünü oluşturulacağı atmosfer sayesinde zararlı alışkanlıklara ve şiddete yönelim, marka bağımlılığı, aile ve topluma yabancılaşma gibi olumsuz tutum ve davranışların engellenmesi de amaçlanmıştır.

Devamını Oku...

Mesleğini adanmışlık olarak gören, alanının en iyisi, yenilikçi, özverili "Eğitim Delisi" seçkin öğretmen kadrosu.

Okulların iki önemli paydaşı vardır: Öğrenci ve öğretmen. Eğitimde okulun fiziki altyapısı ve teknolojik olanakları da önemli olmakla birlikte öğrenci başarısı ancak nitelikli, birikimli, donanımlı ve özverili öğretmenlerle mümkündür.

Bu farkındalıkla HAZAR KOLEJİ 'nde eğitim öğretim süreci öğretmenliği, adanmışlık olarak gören, yeniliğe ve teknolojiye açık, alanının en iyisi, özverili, iletişim becerisi yüksek "Eğitim Delisi" öğretmenler tarafından yürütülür.

Devamını Oku...