“ORTAOKUL”

Eğitim – Öğretim sürecinin temel geçiş dönemini kapsayan ilköğretimin ikinci kademesi olan Ortaokul bölümümüzü öğrencilerimiz için tüm detayları düşenerek tasarladık. HAZAR Ortaokulu öğrencilerimizin sağlıklı bir gelişim göstermeleri amacıyla edindirilmesi planlanan hedefleri doğrudan akademik başarının sağlanması ile ilişkilendirerek, bu süreci birlikte değerlendiririz.

Ortaokul bölümünde öğrencilerin Matematik, Fen Bilgisi, Yabancı Dil ve Sosyal Bilgiler derslerinde edinecekleri temel öğrenmeler, lise dönemine gelindiğinde oluşturulacak yeni öğrenmelere sağlıklı bir zemin oluşturacaktır. Bu yüzden ortaokulda akademik alanda yaşanacak başarısızlıkların ilerleyen eğitim süreçlerinde zor telafi edilebileceği gerçeği bizim tarafımızdan sürecin doğru yönetilmesi konusunda bizleri daha da hassas davranmaya itmektedir.

Okulumuzda öğrenciler dönem başında uygulanan düzey belirleme sonuçlarına göre gruplandırılır ve pozitif rekabet ortamının sağlandığı homojen sınıflarda eğitim alırlar.

Okullarımızda periyodik olarak uygulanan tarama ve deneme sınavları ile öğrenme sürecinin kontrolü sağlanıp, eksikler tespit edilirken diğer bir taraftan Öğrenci takip birimi ile bireysel öğrenme farklılıkları göz önünde bulundurularak, acil eylem planlarının oluşturulması uygulanır.

Okullarımızda Gün sonu uygulanan ödev takip saatleriyle öğrencinin bireysel çalışma alanlarının öğretmen kontrolünde geliştirilir , Hafta sonu etkinlik çalışmaları ile de üzerinden yapılacak tekrarlarla eksik öğrenmeler giderilmiş olur.

Ortaokul sınıflarımızda öğrencilerimize dil düzeylerine göre ayrılmış kur sistemi uygulanmakta olup, Yabancı Dillerini özgüvenle kullanmaları sağlanıp, Uluslararası sınavlara yönelik ortak çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Öğretmenlerimiz , okul takip sisteminden de destek alarak öğrencinin gelişimini yakından takip eder ve rutin öğretmen toplantısının yanı sıra veliler ile düzenli birebir görüşmelerini yaparlar.

ETKİNLİKLERİMİZ

15
Eki
Eduma Autumn 2015
Venice, Italy
15
Şub
Happy New Year 2016
Paris, French
TÜM ETKİNLİKLER

HAZAR 'DA SOSYAL YAŞAM

SPOR KULÜBÜ

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” özdeyişinden yola çıkan okulumuz bireyin...
İNCELE

GÖRSEL SANATLAR KULÜBÜ

Eğitim ve öğretim yalnızca okuma ve yazmaktan ibaret değildir. İçerisinde emek barındıran ve kaynağı...
İNCELE

MÜZİK KULUBÜ

Müzik sadece bir ders değildir. Müzik yaşamın ta kendisidir ve her insana hitap eden bir müzik türü mutlaka ...
İNCELE

YURT DIŞI EĞİTİM GEZİLERİ

Hazar Koleji ie Oxford University Press arasındaki işbirliği, Oxford University Press İngiltere merkez yönetimi...
İNCELE

GALERİ

2017

Ortaokul

2017

Lise

2017

Anaokulu

2017

İlkokul

OKUL İÇİNDE OKUL THE LANGUAGE SCHOOL

Hazar Okullarında Türkçeyi doğru, doğru ve etkili kulanma esastır. Bununla birlikte yabancı dil eğitiminde pratiğe dayalı yoğun bir program hazırlanmıştır. Öğrencilerin İngilizceyi etkin ve en üst düzeyde öğrenmelerinin yanında, ikinci bir dili de konuşma ve yazma becerisi kazanmaları hedeflenmiştir.

Hazar Okullarında İngilizce, anasınıfından itibaren "nativespeaker" öğretmenlerinin katılımıyla etkin ve en üst düzeyde öğretilir. Bunun yanı sıra öğrencilerimize 5. Sınıftan itibaren ikinci yabancı dil seçme imkanı sunulur.

Devamını Oku...

Ulusal ve evrensel değerler, toplumu bir arada tutan unsurlardır. Okul bu değerlerin kazandırılmasında son derece önemli bir yere sahiptir.

Sevgi, saygı, adalet, dayanışma, yardımseverlik, fedakarlık, hoşgörü, dürüstlük ve farklılıklara saygılı olma HAZAR OKULLARI tarafından benimsenen toplumsal değerlerin başında gelmektedir. Özellikle takip, dürüstlük, duygudaşlık; HAZAR OKULLARI 'nın okul kültürünü oluşturan temel değerlerdir.

İyi insan ve vatandaş yetiştirmeyi hedefleyen değer merkezli bu okul kültürünü oluşturulacağı atmosfer sayesinde zararlı alışkanlıklara ve şiddete yönelim, marka bağımlılığı, aile ve topluma yabancılaşma gibi olumsuz tutum ve davranışların engellenmesi de amaçlanmıştır.

Devamını Oku...

Mesleğini adanmışlık olarak gören, alanının en iyisi, yenilikçi, özverili "Eğitim Delisi" seçkin öğretmen kadrosu.

Okulların iki önemli paydaşı vardır: Öğrenci ve öğretmen. Eğitimde okulun fiziki altyapısı ve teknolojik olanakları da önemli olmakla birlikte öğrenci başarısı ancak nitelikli, birikimli, donanımlı ve özverili öğretmenlerle mümkündür.

Bu farkındalıkla HAZAR KOLEJİ 'nde eğitim öğretim süreci öğretmenliği, adanmışlık olarak gören, yeniliğe ve teknolojiye açık, alanının en iyisi, özverili, iletişim becerisi yüksek "Eğitim Delisi" öğretmenler tarafından yürütülür.

Devamını Oku...